SAKARYA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN 0532 227 93 42

Bizden Haberler

TÜED Türkiye Emekliler Derneği Adapazarı Şubesi

Umutlar TOKİ’de!

- +

Türkiye Emekliler Derneği Adapazarı Şube Başkanı Orhan Büyü, ildeki 10 bini aşkın emeklinin ev için beklediğini belirterek “Biz gerekli yazışmaları yaptık. 4 ilçede belirlenen yerleri TOKİ’ye bildirdik” dedi.
Valilik belirledi
Başkan Büyü, Sakarya Valiliği’ne yaptıkları başvuru sonrasında ev yapılabilecek belediyelerle hazineye ait arazilerin belirlendiğini belirterek, “Adapazarı, Karasu, Geyve ve Serdivan’daki yerlerin konumu ve durumu TOKİ’ye bildirildi” dedi.
Akyazı uygun çıkmadı
Akyazı’daki arazinin Ballıkaya Barajı kapsamında uygun bulunmadığını ifade eden Büyü, “Şimdi 4 ilçedeki yerler TOKİ’ye valilikçe bildirildi. Emeklilerin uygun şartlarla ev sahibi olmaları için Türkiye Emekliler Derneği’ne başvurmaları ve bunu valilik üzerinden TOKİ’ye bildirilmesi gerekiyordu. Biz bunu da yaptık” dedi.
Her türlü destek
Büyü yaptıkları işlemlerin siyasilerin desteği ile TOKİ nezdinde hızlandırılabileceğini belirterek “Bunun için siyasilerin desteğini bekliyoruz. Sakarya Valiliği TOKİ’ye yazdığı yazıda konut projelerine yönelik iş ve işlemlerin yürütülmesinde gerekli her türlü desteği vereceğini zaten bildirdi” dedi.
Konut yapımı için
öncelikli yer Camili
Başkan Büyü, emekliler için konut uygulamasına yönelik öncelikli yerin Adapazarı Camili Mahallesi’ndeki 1503-1504 ve 1505 ada olduğunu vurgularken, “Karaman ve Korucuk’ta da yine belli araziler var. Bunlar öncelikli yerler. TOKİ nerede isterse ev yapsın, şu anda Sakarya’da 10 bin emekli ev almaya hazır” dedi.